Kategorie
Waluta:
PL EN
Subpage image

Milena Bini

Komentarze 0 

Jabłka Mileny Bini (Brescia, Włochy, 1972) wywodzą się z ikonograficznej panoramy New Pop'u, ale różnią się od kiczu tego nurtu materiałem, z którego są wykonane, wywodzącym się z historyczno-artystycznej tradycji Morza Śródziemnego: ceramika, różni się od szkliwionych i polerowanych tworzyw sztucznych z tradycji New Pop'u. Jabłka kryją w sobie świetne wykonanie ręczne, wiedzę techniczną zdobytą na kursach malarstwa i rzeźby. Jak mówi Milena: „Sztuka to sposób, który pomaga mi najlepiej wyrazić to, czym żyję. Próbowałam i eksperymentowałam z różnymi technikami, próbując odnaleźć swoją tożsamość, szkoła po szkole… od malarstwa, poprzez rzeźbę, aż po krótkie filmy ”. Każde dzieło jest w istocie dziełem unikatowym i wyróżnia się (ponieważ ludzkość wyróżnia się cechami morfologicznymi i duchowymi, jak sugeruje tytuł jego projektu “Złap różnorodność”), cennymi kryształami Swarovskiego, elementami dekoracyjnymi, takimi jak ćwieki, łańcuszki, pisanie płaskorzeźbami, matowymi lub błyszczącymi powierzchniami lub technikami, które przypominają malowanie od kapania po chromowanie, od magrittiańskiego nieba po plemienne graffiti, cenne ogonki ze szkła Murano lub obrobiony ogniowo lakier; aby zaimponować pasji włożonej w obróbkę lub studiowaniu kultury masowej: dłonie, które mrugają do wymarzonych tropikalnych rajów, postacie z komiksów, błyszczące gwiazdy. Każdy element dekoracyjny staje się symbolem heterogenicznej ludzkości. “Złap różnorodność” to instalacja, która ma na celu podkreślenie osobliwości i wyjątkowości każdego człowieka, traktując jabłko jako konstruktywną podstawę do charakteryzowania elementami dekoracyjnymi, tworząc portret kolorowego, wielokulturowego i eklektycznego społeczeństwa. Zielone jabłko lubi wyróżniać się spośród innych czerwonych jabłek rosnących na drzewie. Każde jabłko ze swoimi cechami reprezentuje egzystencjalną typologię. Sukces Mileny w końcu nadszedł: od wystaw z okazji Fuori Salone w Mediolanie, po wystawy na zamku Quistini w Rovato (Bs), po Cipriani w Wenecji i nową mediolańską restaurację znanego szefa kuchni Alessandro Borghese: AB . Luksus prostoty. Zdobyła pierwszą nagrodę w ogólnkrajowym konkursie Artestrasse, we Włoszech. Finalistka konkursu Arbox Project Miami 2.0. Zdobywca nagrody „Artysta przyszłości”, swoje prace wystawia w różnych galeriach i na targach sztuki we Włoszech i za granicą.
Jabłko spadło z drzewa, ale znów się wspięło, okryte chwałą.


 

Prace Mileny Bini na sprzedaż znajdziesz tutaj:
https://www.a-forart.com/wszystkie-c-12.html/p22=41

 

 

Ceramiczne jabłko w kolorze fioletowo srebrnym w wykonaniu włoskiej artystki Mileny Bini.
Piękne, białe ceramiczne jabłko ze srebrnymi ćwiekami w wykonaniu Mileny Bini.

Nowoczesne ceramiczne jabłko w kolorze czerwonym, ze srebrnymi ćwiekami. Wykonane przez Milenę Bini.Ceramiczne jabłko w kolorze żółtym ze srebrnymi gwiazdami. Metaliczne. Autorka to włoska artystka Milena Bini.Ceramiczne jabłko w kolorze niebieskim, wykonane przez włoską artystkę Milenę Bini.Czerwone, nowoczesne, metaliczne jabłko wykonane z ceramiki przez włoską artystkę Milenę Bini.Ceramiczne, zielone jabłko. Nowoczesne rzeźba wykonana przez artystkę Milenę Bini.
 

Nowoczesna rzeźba w postaci nowoczesnego, ceramicznego jabłka ze srebrnymi ćwiekami i łańcuszkami, Wykonanie: Milena Bini.
Metaliczne, nowoczesne, ciemnozielone jabłko. Rzeźba wykonana przez włoską artystkę Milenę Bini.Nowoczesna, ceramiczna rzeźba z motywem chmur na niebie. Wykonanie: Milena Bini.

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu