Kategorie
Waluta:
PL EN
Subpage image

Roland Kościółek

Komentarze 0

Roland Kościółek - Urodziłem się 17.07.1988 r. w Rzeszowie. Jestem absolwentem Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (2019 r.) oraz Wydziału Architektury Wnętrz na PWSW w Przemyślu (2013 r.). Rzeźba dyplomowa w ramach wyróżnienia została wystawiona w Pałacu Sztuki przy placu Szczepańskim w Krakowie, a następnie zakupiona przez Muzeum Westerplatte w Gdańsku, gdzie do chwili obecnej możemy ją oglądać jako część ekspozycji stałej. 
W konkursie „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba roku 2019/2020" otrzymałem nagrodę Marszałka województwa Podkarpackiego, a także brałem udział w wystawach pokonkursowych, w międzynarodowym konkursie w Ostrawie w Czechach,  w II ogólnopolskim biennale rysunku „Czas, ruch, Przestrzeń" w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku (2021r.), w Ogólnopolskim konkursie z cyklu Nowe sytuacje pt. „Ożywienie" w Galerii Apteka Sztuki w Warszawie (2021r.) oraz w „4. Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej 2017" w Krakowie.

Uczestniczyłem w międzynarodowym plenerze w Imatrze w Finlandii, a także plenerze rzeźbiarskim w fabryce porcelany „Ćmielów". Brałem również udział w kilkunastu wystawach grupowych oraz moje prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą

W mojej twórczości przede wszystkim ważne są dla mnie stany psychiczne i emocjonalne, oraz problemy egzystencjalne, które są ściśle z nimi powiązane. Prace często mówią o tematach niewygodnych i przemilczanych, o których ciężko jest mówić i o których ciężko jest rozmawiać.

Staram się uchwycić za pomocą fizycznej formy,  metafizyczną istotę ludzkiego życia. Nie mniej istotne w moich rzeźbach lub grafikach jest także dziedzictwo, jego szerokie pole interpretacyjne, a także jego ewolucja i deewolucja. Istotne jest dla mnie też, żeby stworzyć unikatową więź między artystą, dziełem, a odbiorcą, która jest niepowtarzalna dla każdej indywidualnej relacji i, która zakłada nieskończoność różnorodności percepcji.

Technikami jakimi się posługuje najczęściej jest destrukcja i dekonstrukcja, korozja, synteza oraz przetworzenie. Materiały, w których się odnajduję to: metal(drut stalowy), ceramika, żywica, sztuczny kamień i spraye. W rzeźbach najczęściej można zaobserwować figuracje oraz jej przetworzenie, realizm i nadrealizm. Z rysunkiem jest natomiast trochę inaczej, ponieważ zawiera więcej metafory i mniej dosłowności. Obie dziedziny łączy jednak szerokie interpretowanie otaczającej nas rzeczywistości, ukazywanie jej w różnorodny sposób przy użyciu rozmaitych środków formalnych.

 


Prace Rolanda Kościółka na sprzedaż znajdziesz tutaj:
https://www.a-forart.com/wszystkie-c-12.html/p21=47

Rzeźba ceramiczna czarna.

Rzeźba ceramiczna w kolorach czarno białym.

Rzeźba

Ceramika pt.

Rzeźba ceramiczna. Autor Roland Kościółek.

alt

Rzeźba

Rzeźba ceramiczna przedstawiająca twarz kobiety.

alt
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu