Kategorie
Waluta:
PL EN
Subpage image

Tanya Angelova

Komentarze 0

TANYA ANGELOVA
 

Francusko-bułgarska malarka i artystka wizualna mieszkająca w Paryżu, we Francji.
"Ukończyłam liceum plastyczne, a następnie Akademię Sztuk Pięknych w Sofii. Sztuka jest moim sposobem na życie, a abstrakcja jest moim sposobem ekspresji. Idea abstrakcji jest tym, co zwraca uwagę na filozoficzne rozumowanie i uniwersalne prawdy, które niosą przesłanie i ślady ludzkiego działania.

"Od czego zaczynam, czym kończę? Ślad jest kluczowym elementem, który spaja moje podejście do sztuki. Tematy w moich pracach akcentują wewnętrzne odbicie świata doświadczanego na zewnątrz.

W moich abstrakcjach każdy może szukać i odkrywać własne przemyślenia i interpretacje, związane z własnymi emocjami i doświadczeniami. Ja jedynie zachęcam osobę (kolekcjonera) do odnalezienia siebie w moich pracach."

Jako artystka gestu i tkaniny, używając pędzla i szpachelki, igły i nici, a wszystko to pochłonięte tajemnicą przejrzystości surowego jedwabiu, przebijam powierzchnię płótna - ścieg po ściegu - zszywam swoje myśli i emocje. Szycie jest gestem kobiecej zasady. Nić, która ma swój początek i koniec - jak wszystko na tym świecie. Nić - symbol tworzenia.
Wszystko to, razem wzięte, to ja. Tkanina i obraz ustępują miejsca gestom i symbolom".

Wszystko w naturze podlega transformacji, tak samo jak poszukiwania. Abstrakcja jest moim wszechświatem, uniwersalnym językiem. Nowy sposób zwracania się do mojej kobiecej strony. Kwestionowanie - granic tego co obserwowalne, obecności świata, sposobu jego zamieszkiwania.


alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 

 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu