Kategorie
Waluta:
PL EN
Subpage image

Tomas Castano

Komentarze 0

Tomás Castaño urodził się w Santander (Hiszpania) w 1953 roku. Artysta o międzynarodowej sławie, samouk, wykuł się dzięki wytrwałości i entuzjazmowi, wybierając realistyczny styl malarski, który osiąga poprzez uchwycenie dobrze narysowanych i dobrze skonstruowanych kompozycji. Martwiąc się o kompozycję i rysunek, kontroluje perspektywę, doprowadziło go to do osiągnięcia statusu pejzażysty, charakteryzującego się pracami architektonicznymi.
Jego prace cechuje pogodny i poetycki realizm, który tłumaczy zachwyt artysty, gdy maluje uliczki starych dzielnic, zabytkowe budynki i fasady z tradycją. Jego obrazy chwytają magię estetyki antyków, przekazują całe ciepło środowisk nieprzetworzonych przez współczesne życie.
Swoje prace prezentował na wystawach zbiorowych w wielu krajach, takich jak Niemcy, Holandia, Indie, USA, Niemcy, Irlandia, Rumunia, Francja, Portugalia, Tajwan, Meksyk, Argentyna, Japonia, Włochy, Korea oraz na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Hiszpanii. Prace Tomasa Castaño reprezentowały Kantabrię na Biennale we Florencji w 2005 roku.
Jego prace są rozpoznawalne dzięki charakterystycznemu stylowi i atmosferze, którą tworzy przy wykańczaniu swoich serii starych tawern. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Hiszpanii, Meksyku, Tajwanie, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Indiach, Francji, Puerto Rico, USA, Grecji, Portugalii, Kostaryce i Korei.
Prace Tomása znajdują się na stałe w Muzeum Cromática w Toledo, jedynym na świecie muzeum z malowanymi instrumentami muzycznymi.
W 2012 roku został zaproszony przez The General Electric Company, USA do wzięcia udziału w wystawie GE's 2012 Hispanic Heritage Month Art Exhibition.
Został zaproszony przez Bellarte Gallery Seoul-Korea do udziału w Ibero-American Art Fair Seoul 2012 i 2013, pokazując swoje prace obok dzieł prestiżowych artystów takich jak Fernando Botero, Oswaldo Guayasamin, Rufino Tamayo i Roberto Fabelo.
W 2015 roku został wybrany do ekspozycji w najważniejszym wydarzeniu w Azji ART REVOLUTION TAIPEI 2016 (Tajwan). Został wybrany finalistą Art Revolution Taipei Competition 2017, 2018 i 2019, uzyskując w ostatniej edycji nagrodę Galerii. W 2022 roku pojawi się na tych ważnych targach jako artysta gościnny.
W listopadzie 2021 roku ogłoszono, że jego praca Brave Bull będzie okładką nowego albumu zespołu rockowego z Chicago URGEOVERKILL znanego ze ścieżki dźwiękowej do filmu PULP FICTION Quentina Tarantino.

 alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu