Kategorie
Waluta:
PL EN
Subpage image

Xavier Blondeau

Komentarze 0

Xavier Blondeau

Podczas serii podróży mających na celu odkrycie bezmiaru jałowych ziem, Xavier Blondeau zaczyna zastanawiać się nad miejscem jednostki w jej środowisku. W ten sposób zaczyna zajmować się fotografią, która nadaje treść jego pytaniom. W 2009 r. rozpoczyna pracę nad fotografią jednostki, którą wykonuje dodatkowo do swojej codziennej pracy naukowca-wykładowcy.

W swoich seriach fotograficznych poszukuje coraz bardziej intymnych odpowiedzi. Jego podejście pozostaje instynktowne, choć obecnie lepiej strukturyzuje swoją pracę, skłaniając się ku estetyce bardzo zredukowanej. Kieruje się wyłącznie emocjami i w ten sposób porusza się pomiędzy abstrakcją, w której zgłębia intymność, a bardzo graficznym przedstawieniem, aby zakotwiczyć fantazję w rzeczywistości. Jego zdjęcia zawsze owijają scenę niepewnością, zachęcając widza do własnej interpretacji odpowiedzi fotografa na jego własne pytania...

Xavier Blondeau jest bardzo aktywny na scenie artystycznej od 2011 r. i regularnie wystawia swoje prace. Jego najskrytsze myśli powoli wyłaniają się z każdej nowej serii zdjęć.

 alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu