Kategorie
Waluta:
PL EN
Subpage image

Christian-Clausier

Komentarze 0

CHRISTIAN CLAUSIER

Chritian Clausier plastyczny i konceptualny fotograf. Fotografia transfigurująca, czyli fotografia powiększona.

Christian Clausier był francuskim nastolatkiem, kiedy w wieku 14 lat otrzymał swój pierwszy aparat fotograficzny i była to dla niego miłość od pierwszego wejrzenia do tego nowego środka wyrazu artystycznego i do jego historii.

Jego kultura fotograficzna przejawia się w różnych prestiżowych wystawach, takich jak Instytut Świata Arabskiego w Paryżu. Przeprowadził się do Montpellier i otworzył studio fotografii reklamowej w stolicy Langwedocji, brał udział w licznych krajowych kampaniach reklamowych, wyostrzając swój warsztat fotograficzny przez piętnaście lat. Fotografia dała mu inspirację do podróży, do nowej działalności, jego nowej pracy jako dziennikarz i reporter. Jego prace pojawiają się w wielu krajowych i międzynarodowych czasopismach.

Jego podróże zawodowe dały mu inspirację do fotografii krajobrazowej, zwłaszcza tej z wielkich afrykańskich przestrzeni pustynnych. Atrakcją, która doprowadziła go do rozwoju jego rygorystyczne i kolorowe kadrowanie. Drugim rosnącym zainteresowaniem jest historia sztuki, minimalizm oraz fotografia konceptualna i wizualna. Jego styl jest wyjątkowy, ponieważ jego fotografie oddają duchową jakość spokoju i ukojenia, ze szczególnym podejściem do światła. Ale nie tylko, ponieważ jego konceptualne prace fotograficzne pokazują również jego rozwinięte upodobania do sztuki w ogóle i rozwinięty artystyczny zmysł twórczy.

Wszystkie jego prace nie są wynikiem przypadku: jego obrazy są starannie przemyślane, artysta angażuje się poprzez własne spojrzenie, estetyczne lub pytające. Zdarza się, że zwalnia się z pewnych reguł, ponieważ nabył do tego uprawnienia. Prezentowane na tej stronie prace fotograficzne Christiana Clausiera są emblematycznymi świadectwami zaangażowania artysty.alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu