Kategorie
Waluta:
PL EN
Subpage image

Kitti Gebler

Komentarze 0

Kitti Gebler jest artystką wizualną pochodzącą z Węgier. W 1993 roku ukończyła studia artystyczne na prestiżowym Uniwersytecie Sztuki i Projektowania Moholy-Nagy, gdzie studiowała projektowanie tkanin i mody. W 1997 roku uzyskała tam tytuł magistra. Później zwróciła się w stronę projektowania wnętrz i uzyskała tytuł magistra.

Zaczęła odczuwać, że gatunek użytkowy daje stosunkowo mało miejsca na manewrowanie indywidualnymi manifestacjami, dlatego ostatecznie porzuciła świat designu. Kilka lat temu zaczęła poważniej traktować praktykę malarską. Narracja wyrażania siebie przejawiała się dla niej w malarstwie.

Kitti studiowała techniki malarskie, studia zawodowe i teoretyczne w pracowni Csaby Kis Róka, malarza o międzynarodowej renomie. Od 2020 roku bierze udział w wielu węgierskich i międzynarodowych wystawach, festiwalach i targach sztuki.

W centrum jej programu malarskiego są ludzie. Zastanawia się nad różnicami społecznymi i socjologicznymi, zjawiskami środowiskowymi i kulturowymi. Początkowo analizowała czynniki wpływające na rozwój osobowości, system socjalizacji i interakcje międzyludzkie. Dążyła do wskazania czynników oddziałujących na psychikę, co zaowocowało ekspresyjnymi rozwiązaniami malarstwa figuratywnego.

W ostatnim czasie kryteria narracyjnego przedstawiania wskazanych przez nią osób zaczęły się zacierać, a w jej obrazach pojawia się coraz więcej orientacyjnych, abstrakcyjnych elementów malarskich. Jej tematyka charakteryzuje się tym samym figuralnym, skoncentrowanym na ludziach podejściem, ale obrazowy sposób wypowiedzi zaczyna zmieniać kierunek w stronę zredukowaną, bardziej abstrakcyjną.

"Szukam granicy w świecie pozbawionym rzeczywistych cech fizycznych, gdzie odchodząc od klasycznych sposobów przedstawiania abstrakcyjna forma nadal zachowuje swój figuratywny, ludzki charakter".

Jako medium malarskie wykorzystuje głównie farby olejne i akryl. Dąży również do prostoty w operowaniu materiałem. Nie stosuje grubych, impastowych warstw, buduje swoje obrazy z cieńszych lub szkliwionych warstw, korzystając z możliwości, jakie daje mieszanie kolorów. Figury są łatwe do wypełnienia, zazwyczaj kilkoma kolorami, najczęściej oddają stan bardziej dynamiczny.
 

Prace Kitti Gebler na sprzedaż znajdziesz tutaj:
https://www.a-forart.com/all-c-12.html/p21=45
Obraz olejny na płótnie przedstawiający pływających ludzi. Autorem jest węgierska artystka Kitti Gebler.

Obraz olejny artystki Kitti Gebler przedstawiający bawiące się dzieci.

Obraz olejny na płótnie w kolorystyce żółto czarnej.

Obraz olejny na płótnie węgierskiej artystki Kitti Gebler. Na obrazie dzieci w uniformach szkolnych.

Obraz pokazujący zniekształcone postaci. Autorem jest artystka Kitti Gebler.

Obraz w kolorystyce różowo turkusowej, artystki Kitti Gebler.

Dwie postacie na obrazie zachowanym w kolorystyce żółto czarnej.

Dwoje dzieci w płaszczach i czapach przy ścianie na obrazie olejnym.

Dwie postacie na obrazie w kolorystyce turkusowej.

Dzieci wyglądające z okna przedstawione na obrazie olejnym.

Młodzi chłopcy oparci o ścianę i palący papierosy. Obraz olejny autorstwa Kitti Gebler.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu