Stars Pink Apple 1.0 - ceramiczne jabłko

6 330,00 zł

Rok: 2019
Wymiary: 18 cm x 25 cm
Technika: ceramika

Rzeźba ceramiczna wykonana z gliny. Pokryta emalią oraz metalowymi płatkami.
Ogonek jabłka wykonany jest z rzymskiego gwożdzia.
Jabłko ceramiczne w kolorze różowo srebrnym.
Wymiar: 18 cm x 25 cm
Rok powstawnia: 2019
Praca ręcznie wykonana przez włoską artystkę Milenę Bini.


Jabłka tworzone przez Milenę Bini wywodzą się z historycznej ikonografii popkultury. Jednak Jabłka Bini wpisują się w znacznie bardziej współczesny nurt New Pop i charakteryzują się pewną cechą szczególną: materiałem nie jest plastik i nie jest to ten sam gips, który był używany przez historycznego amerykańskiego artystę pop do reprodukcji paskudnych fetyszy kultury konsumpcyjnej (hamburgerów, rożków lodowych, ciastek...), ani też błyszcząca emaliowana stal, z której wykonane są niepokojąco kiczowate balony Koonsa. Artystka pracuje z gliną - materiałem typowym dla śródziemnomorskiej tradycji historycznej i artystycznej. Dzięki ogromnemu doświadczeniu technicznemu artystka uzyskuje szkliwioną ceramikę, która jest wyjątkowa w swej formalnej elegancji; charakteryzują ją opalizujące, błyszczące lub matowe kolory, które przenikają się wzajemnie, oraz elementy dekoracyjne, takie jak ćwieki, brokat, jaskrawe farby i łodygi ze szkła Murano - łodygi, które są często zastępowane przez stalowy gwóźdź, pełniący rolę hipotetycznej łodygi, ale (uwaga!) nie stanowiący żadnego odniesienia do chrześcijańskiej symboliki męki Chrystusa ani do grzechu pierworodnego, jak można by naturalnie pomyśleć.

Celem włoskiej artystki Mileny Bini jest skłonienie widzów do refleksji nad własną i cudzą różnorodnością/szczególnością i wyjątkowością. Inspiracją do stworzenia tej instalacji była autobiograficzna opowieść "a Big Apple" - biografia jabłka. Historia ta, choć bardzo prosta, poruszała tematykę różnorodności, towarzysząc krok po kroku zielonemu jabłku, które znajduje się wśród wielu czerwonych jabłek. Opierając się na sylwetce jabłka i wykorzystując jego kształt jako podstawę konstrukcji, zmodyfikowałem zewnętrzną stronę każdego z zaproponowanych jabłek tak bardzo, jak to było możliwe, uzyskując w ten sposób rodzaj barwnego portretu społeczeństwa, w którym istnieje wspólna forma i odmienna kultura.

Przechodząc przez instalację złożoną z identycznych tylko z wyglądu jabłek, wykonanych z ceramiki przy użyciu różnych metod i technik, widz będzie zachęcany do analizowania różnic i podobieństw owoc po owocu, rozpoznając siebie w jakościowych cechach samego obiektu, takich jak powierzchnia czy kolor, i w ten sposób świadomie wybierając, na czysto subiektywnej podstawie, który obiekt czuje się częścią, a od którego się dystansuje. W tym wyborze każda osoba powinna uchwycić i docenić swoją wewnętrzną różnorodność, tak jak uchwyciła różnorodność innych. wszyscy jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni.


To piękne, ceramiczne jabłko w stylu pop-art będzie prezentować się niesamowicie w nowoczenym wnętrzu. Zachwyci nawet najbardziej wymagających miłośników sztuki nowoczesnej. Różowo srebrne ceramiczne jabłko w stylu rockowym ze nada wnętrzu niespotykanego charakteru oraz wprowadzi w zachwyt Twoich gości. Prace Mileny to design na światowym poziomie.

Więcej rzeźb do kupienia Mileny Bini:
Milena Bini - ceramiczne jabłka  Cena zawiera VAT. 

alt
   Darmowa wysyłka na terenie Polski


alt
   Wysyłamy w ciągu 14 dni
    

alt
   Bezpiecznie zapakowane


alt
    Bezpieczne płatności


alt   
    Praca unikatowa


alt   
   Certyfikat autentyczności

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.Ceramiczne różowe jabłko ze srebrnymi gwiazdami
Ceramiczne jabłko Stars Pink Apple 1.0

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.